Kaşgarlı Mahmud ve Divan-ı Lugat-it Türk PDF

Tunisiamobilitycongress.com Kaşgarlı Mahmud ve Divan-ı Lugat-it Türk Image
AÇIKLAMA

Bir Kaşgarlı Mahmud ve Divan-ı Lugat-it Türk kitabı indirmek ister misin? Doğru yoldasın! Kaşgarlı Mahmud ve Divan-ı Lugat-it Türk kitabını web sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bulabilirsiniz. Bu kitap Edebiyat Komisyonu tarafından yazılmıştır.

Kaşgarlı Mahmud, 11. asrın ikinci yarısında Divan-ı Lügat'it adlı ünlü eseri yazmış olan büyük bir Türk bilgini ve İslamiyet'ten sonraki Türk milliyetçiliğinin de ilk büyük simasıdır.Kaşgarlı Mahmud'un hayatı hakkında edebiyat tarihimizde kesin ve açık bir bilgi malesef yoktur. Ünlü bilgin'in hayatı hakkında bildiklerimizin tek kaynağı yine kendi eseri olan Divan-ı Lügat-it Türk'tür. Eserin çeşitli yerlerinde yazarın verdiği bilgilere dayanarak, hayatı hakkında fikir edinebilmekteyiz.(Kitabın İçinden)İnce Kapak: Sayfa Sayısı: 152Baskı Yılı: 2016e-Kitap: Sayfa Sayısı: 69Baskı Yılı: 2000Dili: TürkçeYayınevi: Toker Yayınları 

Eserinde Türk dilinin ve Türk milletinin üstünlüklerini anlatır. Türkçe'nin Arapça'dan daha önemli bir dil olduğunu ispat etmye çalışır. Ürün Sepetinize Eklendi! Kaşgarlı Mahmud ve Divan-ı Lugat-it Türk.

BILGI

YAZAR: Edebiyat Komisyonu

DOSYA ADI: Kaşgarlı Mahmud ve Divan-ı Lugat-it Türk.pdf

ISBN: 9789754450866

YAYIN TARIHI: 2000

DOSYA BOYUTU: 7,46 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Divan-ı Lûgati't Türk | Forum - GuncelMeydan

1071-1077 arasında Bağdat'ta bulunan Kaşgarlı Mahmut, Türk kültürünün Araplara tanıtılmasında büyük rol oynamıştır. Kaşgarlı Mahmut'un ünlü eserinin tam adı "Kitab-ı Divanü Lûgati t-Türk'tür.

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Kaşgarlı Mahmud ve Divan-ı Lugat-İt Türk-Palme Kitabevi

Kaşgarlı Mahmut, 11. Asrın ikinci yarısında Divan-ı Lügat'it Türk isimli ünlü eseri yazmış olan büyük bir Türk bilgini ve İslamiyetten sonraki Türk milliyetçiliğinin ilk büyük simasıdır.

İLGILI KITAPLAR